TasarımÜst Yapı Tasarımı


Üst yapı tasarımı kapsamında firmamız, hastane, alışveriş merkezi, konut, karma kullanım, ofis, müze, kültür merkezi, spor salonu vb. yapıların tasarımlarını yapmaktadır. Bu yapıların tasarım süreçlerinde kullanıcı ve yatırımcı istekleri göz önünde bulundurularak, son teknoloji sistemler yerel ve uluslararası standartlar gözetilerek tasarlanmaktadır. Bina kullanıcısına çağın gerekliliği olan üst düzey konfor ve konfor düzeyini seçme şansı sunan tasarımlarımız aynı zamanda yenilikçi ve sürdürülebilir tasarımlar ile optimum çözümler üretmektedir. 

 

 

Alt Yapı Tasarımı


Altyapı projeleri kapsamında firmamız raylı sistemler, konteyner limanı, hava limanı, petro-gaz boru hattı ve yapıları tasarımlarını yapmaktadır. Oldukça uzun tasarım süreleri gerektiren bu yapıların tasarımlarında firmamız, uluslararası paydaşlar ile birlikte çalışmakta ve uluslararası standartlara uygun tasarımlar hazırlamaktadır.

 

İstanbul Metroları, İzmit Körfezi Konteyner Limanları, Savaş Uçakları ve IHA hangarları, Türk Akımı & TANAP boru hatları gibi projelerde ekibimiz mekanik tesisat tasarımında görev almıştır.

 

 

Sürdürülebilir Yapı Tasarımı


Sürdürülebilir yapılar tasarlamak, yapılar için LEED, BREEAM, vb. sertifikaları almak amacı ile, Ünlü Mühendislik, enerji etkin sistemleri ve yenilenebilir enerji kaynaklarını projelerine entegre etmekte, bu sistemlerin simülasyonlarını da yapabilmekte, bünyesindeki enerji yöneticisi ve ekonomist kadrosuyla ilk yatırım maliyeti, geri dönüşüm süresi raporlarını da hazırlayabilmektedir.


ü  Isı Geri Kazanım Sistemleri,

ü  Değişken Debili Sistemler,

ü  Toprak & Su Kaynaklı Isı Pompaları,

ü  Yağmur Suyu Hasadı,

ü  Gri Su Geri Dönüşümü,

ü  Serbest Soğutma,

ü  Güneş Enerjisi,

ü  Kojenerasyon, Trijenerasyon Sistemleri,

ü  Soğuk Depolama,

ü  Yenilenebilir Enerji Sistemleri Otomasyonu


 Örnek Projeler